SOD C 10% serum

Serum antywolnorodnikowe chroniące skórę przed stresem oksydacyjnym spowodowanym zmianami zapalnymi skóry obecnymi w przebiegu trądziku różowatego i demodekozy. Oparte na stabilnej witaminie C (3-0 ethyl ascorbic acid), niezbędnym enzymie niwelującym szkodliwe wolne rodniki z komórek jakim jest Dysmutaza ponadtlenkowa oraz wyciągu z Wąkroty azjatyckiej i Bobrku trójlistnym o silnych właściwościach łagodzących podrażnienia. Serum inspirowane jest indywidulaną pielęgnacją dobieraną w trakcie leczenia Trądziku różowatego i Demodekozy w Centrum Dermatologii Symbiosis

Składniki aktywne

  • Witamina C 10% – w postaci kwasu 3-O-etylo askorbinowego to najnowsza postać witaminy C stosowana w kosmetykach, charakteryzująca się znacznie większą trwałością i wchłanialnością dla skóry. Niweluje stres wolnorodnikowy, który powstaje podczas złuszczania.
  • Dysmutaza ponadtlenkowa – SOD naturalny enzym obecny w komórkach odpowiadający za neutralizację szkodliwych wolnych rodników w celu ochrony DNA podczas intensywnego stresu środowiskowego.
  • Ekstrakt z wąkroty azjatyckiej – zawiera saponiny triterpenowe tj. madekasozyd i azjatykozyd wykazujące właściwości przeciwzapalne i łagodzące.
  • Bobrek trójlistny – silny przeciwutleniacz, działa przeciwzapalnie, chroni i stabilizuje witaminę C

Ciekawostki

Trądzik różowaty i demodekoza wymagają leczenia przeciwbakteryjnego, przeciwpasożytniczego oraz złuszczającego nawet najbardziej wrażliwej skóry. Procedura ta umożliwia niezbędne oczyszczenie skóry z nadmiaru szkodliwych substancji pochodzących z odchodów i obumarłych osobników nużeńca. Aplikacja serum SOD C 2 x dziennie przed preparatami z kwasem azelainowym czy iwermaktyną łagodzi podrażnienia i przyspiesza regenerację skóry.

Składniki INCI: Aqua, 3-O-Ethyl Ascorbic Acid, Glycerin, Propanediol, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil , Xanthan Gum, Superoxide Dismutase, Centella Asiatica Extract, Menyatnhes Trifoliata Extract, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Disodium EDTA, Sodium Hydroxide, Citral, Limonene, Linalool, Parfum

Centrum Dermatologii Symbiosis jest podmiotem leczniczym o profilu dermatologiczym. U nas znajdziesz poradę jak odzyskać i utrzymać estetyczny wygląd w zdrowiu jak w chorobach dermatologicznych. Łączymy ze sobą kliniczne leczenie dermatologiczne z nowoczesnymi zabiegami kosmetologii leczniczej i medycyny estetycznej.

skontaktuj się z nami