Make up - fluidy i podkłady

Make Up kryjący... Piękna skóra tylko na ekranie

Podkłady korygujące, fluidy na niedoskonałości, kremy koloryzujące to kosmetyki, które mają na celu upiększać naszą cerę. Mogą korygować przebarwienia, a nawet przykryć niechciany tatuaż, bliznę czy wypryski. Wypełnić zmarszczki zatuszować sińce lub rumień. Co takiego zawierają kosmetyki, które doskonale "malują" tuszując wszystkie niedoskonałości, nadając skórze pozornie idealny wygląd?. Co się dzieje ze skórą, gdy codziennie stosujemy makijaż kryjący? Doświadczenie, znajomość fizjologii naskórka i wiedza na temat chemii kosmetyków ukierunkowała nasze obserwacje na ocenę skutków częstego używania fluidów i kremów kryjących. Pod lupę wzięliśmy jeden z dosyć drogich i bardzo popularnych podkładów kryjacych polecanych w aptekach oraz drogi fluid z drogerii.

Co zawiera kosmetyk i jak to działa... :)

  • Aqua - woda (faza wodna w której rozproszone są pozostałe skałdniki)
  • Cyclopentasiloxan, Dimethicone, Glycerin, polyglyceryl-4 isostearate, Cety PEG/PPG-10?1 Dimeticone,  (faza tłuszczowa zawierająca głównie "silikony " , które w takim steżeniu reagują ze składnikim lipidowymi skóry powodując ich zubożenie, a tym sammy osłabienie bariery lidowej i podatność na infekcję. To dzięki tym składnikom, podkład idealnie dopasowywuje sie do skóry, utrzymuje jej zmatowienie i idealnie sie rozprowadza).
  • Pentylene Glycol - rozpuszczalnik iskąłdników aktywnych i substancja nawilżająca, w przypadku podkładów przeciwdziała nadmiernemu ich wysychaniu.
  • Disterdimonium, Hectorite, Cellulose gum - zagęstniki poprawiające stabilnośc i trwałość kosmetyku
  • Aluminium hydroxide, Disodium Stearolyl, Glutamate, Tristerain.. Emolienty pochodzenia naturalnego pielegnujące naszą skórę i poprawiajace walory aplikacyjne kosmetyku oraz substancje  poprawiajace "spoistość kosmetyku"
  • Methylparaben , butylparaben, phenoxyethanol - konserwanty przy czym najwięcej w tym kosmetyku jest methylparabenu - który jest bezpiecznym konserwantem i w postaci naturalnej występuje np. w borówce amerykańskiej
  • CI 77891/Titanium Dioxide, CI 77499, CI 77492/Iron Oxides - składniki nadające kolor mikronizowane tlenki metali 

Podkład drogi kosztujący po wyżej 100 PLN - Skład INCI

Aqua, Cyclopentasiloxane, Dimethicone, Glycerin, Polyglyceryl-4 Isostearate, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Hexyl Laurate, Pentylene Glycol, Disterdimonium, Hectorite, Methylparaben, Cellulose Gum, Aluminum Hydroxide, Magnesium Sulfate, Phenoxyethanol, Disodium Stearoyl, Glutamate, Tristearin, Acetylated Glycol Stearate, Acrylates Copolymer, Butylparaben. (+/- May contain: CI 77891/Titanium Dioxide, CI 77499, CI 77492/Iron Oxides).

Najważniejsze

Reasumując, wiele kobiet musi stosować makijaż. Wymaga tego praca, moda i własne przekonania. Incydentalne okazyjne stosowanie makijażu nie jest szkodliwe dla naszej skóry. Codzienne natomiast już tak. Korektory, fluidy i podkłady koloryzujące, które zawierają fazę tłuszczową opartą na podobnych składnikach jak wyżej zaznaczono na czerwono, mogą prowadzić do osłabienia bariery lipidowej, na tle której rozwijaja się różne dysfunkcje. Początkowo często obserwujemy "zwiększoną wrażliwość cery", rumień napadowy, trądzik i trądzik różowaty. Zaburzenie bariery lipidowej to równiez ryzyko powstania przebarwień lub nierównej opalenizny. Skóra taka szybciej sie starzeje, traci elastyczność i zdrowy wygląd.

Nasze porady i zabiegi

Mamy świadomość, że trudno jest kobietom zrezygnować z codziennego makijażu, dlatego przygotowaliśmy specjalna oferte porad (profesjonalny dobór kosmetyków i specjalistyczne badanie skóry) i zabiegów (indywidualnie dobrany oczyszczająco-nawilżająch, dobranych indywidualnie do potrzeb cery) aby minimalizować skutki uboczne makijażu i właściwie dobierać kosmetyku do danego trybu życia.

Centrum Dermatologii Symbiosis jest podmiotem leczniczym o profilu dermatologiczym. U nas znajdziesz poradę jak odzyskać i utrzymać estetyczny wygląd w zdrowiu jak w chorobach dermatologicznych. Łączymy ze sobą kliniczne leczenie dermatologiczne z nowoczesnymi zabiegami kosmetologii leczniczej i medycyny estetycznej.

skontaktuj się z nami