Botox - zastrzyki przeciwzmarszczkowe

Toksyna botulinowa zabieg

ilość okolic cena PLN

25+ Profilaktyka przeciwzmarszczkowa

1 300

25+ Pakiet Profilaktyka (kurze łapki, brwi, czoło)

3 750

40+ likwidacja zmarczki

1 400

40+ likwidacja zmarszczek , uniesienie brwi i kącików ust (kurze łapki, brwi, czoło, kąciki ust)

4 1200

35 + mężczyżni (zmarszczka międzybrwiowa)

1 500

35 + mężczyźni (zmarszczka międzybrwiowa, czoło, kurze łapki)

3 1400

 

Toksyna botulinowa to lek, który czasowo osłabia połączenie małego nerwu z wybraną częścią mięśnia mimicznego. Jest to proces odwracalny ponieważ, organizm wytwarza nowe połączenia i dana okolica się regeneruje. Zalecana częstotliwość wykonywanych zabiegów to okres co 3-6 miesięcy

  • 25+ to wiek w którym warto rozważyć profilaktyczne zabiegi przecizmarszczkowe z botoksu w sytuacji gdy mamy bardzo ekspresyjną mimikę. Mniejsze dawki toksyny botulinowej zapobiegają nadmiernemu "zagnaitaniu" się naskórka i wytwarzaniu zmarszczek, nie powodując sztuczności i maksowatej twarzy.
  • 40+ to wiek w którym pojawiają się pierwsze zmarszczki, szczególnie w okolicy oczu, brwi, czoła i zaczynają opadać kąciki ust. Ostrzyknięcie okolic w tym wieku przeprowadzane jest przy użyciu nie co większych dawek, dzięki którym uzyskuję się nie tylko efekt przeciwzmarszczkowy ale również liftingujący
  • 35+ mężczyźni posiadają znacznie bardziej masywne mięśnie mimiczne, które wymagają większej dawki toksyny botulinowej niz u kobiet. Najczęstszym zabiegiem wykonywanym u Panów jest likwidacja "kurzych łapek" i wygładzenie czoła.

 

 

Dlaczego zabieg, a nie kremy przeciwzmarszczkowe?

Jest to zabieg polegający na wstrzyknięciu niewielkich dawek leku działającego rozluźniająco na mięśnie mimiczne, które podczas nadmiernej kurczliwości tworzą zmarszczki. W przypadku utrwalonych pogłębionych zmarszczek polecamy dodatkowo wypełnienia korekcyjne.
Efekt zabiegu jest odwracalny i utrzymuje się do pół roku. Przy czym należy pamiętać, iż efektywność to nie tylko zewnętrzna, doraźna korekcja estetyczna, ale również profilaktyka przeciwzmarszczkowa, gdyż okolica poddana zabiegowi wolniej się starzeje.

Ciekawostka

Zauważyliśmy, że wśród pacjentów często krąży obawa: "jak zacznę te zabiegi to będę musiał/a" stosowac je do końca życia". Dzieje się wręcz przeciwnie, pacjenci powtarzają systematycznie zabiegi ze względu na chęć utrzymania efektu, nie z konieczności. Już jednorazowe wykonanie zabiegu przynosi wiele korzyści, zabiegiem tym jakoby "konserwujemy" swój poprawiony wygląd, niedoprowadzając do pogłębiania się zmarszczek.