Laserowa korekcja rozstępów

Laserowa korekcja rozstępów- efekt i bezpieczeństwo

Rozstępy

Przyczyną za powstawanie rozstępów obarcza się fibroblasty, czyli komórki produkujące włókna kolagenowe i elastynę. Ich upośledzenie (wywołane gromadzeniem się we krwi zbyt dużych ilości hormonu stresu) przyczyna się właśnie do pojawienia się defektu kosmetycznego w postaci rozstępów. Dzieje się tak, ponieważ nieprawidłowe działanie fibroblastów sprawia, że skóra jest mniej elastyczna i mniej odporna na rozciąganie.

W pierwszej fazie ich występowania przyjmują one barwę różową lub fioletową i układają się w swego rodzaju prążki, które są równolegle ułożone. Podjęcie leczenia w tej fazie stwarza największe szanse na pozbycie się ich. Z czasem jednak rozjaśniają się, stają się białawe i wyczuwalne w dotyku. Wtedy już całkowite pozbycie się rozstępów staje się niemożliwe.

Zabiegi

zanim podejmiemy walkę z rozstępami zalecamy szczegółowe badania endokrynologiczne

1. Laserowa korekcja rozstępów - jest głęboki precyzyjny peeling nierówności naskórka połączony z "przegrzewaniem" skóry właściwej mający na celu stymulację prawidłowej odbudowy "kolagenu". W zależności od obszaru rozstępów, przy rozległych zmianach zabiegi wykonywane są fragmentami co umożliwą prawidłowe gojenie oraz szybką rekonwalescencję. Niezbędna ilość zabiegów to od 2-5 wykonywanych nie cześciej jak co 2-4 miesiace.