Oferta produkcji kosmetyków

Troszcząc się o naturalne środowisko tworzymy trend produkcji kosmetyków opartej o zrównoważony rozwój, recykling naturalnych biokomponentów pochodzących z innych gałęzi przemysłu, u których dany komponent jest odpadem a dla nas cennym surowcem.

Marka własna dla początkujących producentów

Receptura opracowanie + Badania + Design + Produkcja kontraktowa 

Oferta skierowana do przedsiębiorców, którzy chcą stworzyć i produkować w Symbiosis innowacyjną markę własną z historią realnie wpisującą się w trend zrównoważonego rozwoju. 

Możemy ją stworzyć od podstaw w oparciu o lokalne surowce np. Olej roślinny, który pozyskiwany jest z ziaren. Wówczas nasze laboratorium biotechnologii wykorzysta również inne biokomponenty tj liście, otręby, wytłoczyny i stworzymy z nich ekstrakty, czyste składniki aktywne i bazowe, ceramidy czy peelingi. 

 

 

Współpraca dla producentów obecnych na rynku

Wiemy, że dla konsumenta bardzo istotnym elementem wyboru jest ekologiczność ale trudno mu zrozumieć zasady certyfikacji ekologicznej i uwierzyć coraz liczniejszym oznaczeniom.

Zlecenie składnik + Badania kosmetyku ze składnikiem = zamiana składnika w obecnych formułach

Chcemy stworzyć z Wami nową jakość eko-projektowania. Oferujemy współpracę dla podmiotów,  którzy chcą wprowadzić innowacyjną linię kosmetyków w oparciu o lokalne pozyskiwanie np rośliny lub recykling składników, z których stworzymy cenne i skuteczne surowce kosmetyczne dla was na wyłączność. 

Chcemy współpracować z Wami - fabrykami, producentami, laboratoriami kosmetyków.

Naszym celem we współpracy jest przetwórstwo biokomponentów, z których powstaną cenne surowce kosmetyczne, wywarzane do waszych formurlacji na zamówienie. Dzięki tej współpracy możecie opowiedzieć historię produktu od podstaw jak powstał.

 

 

Produkcja kontraktowa kosmetyków

Receptura gotowa + zlecenie mieszania i konfekcji swoich kosmetyków

Produkcja kosmetyków to nasza pasja, szczególnie jeżeli możemy je z wami tworzyć od podstaw z komponentów tworzonych w naszym laboratorium.

Jesteśmy wytwórcą kosmetyków i oferujemy produkcję na poziomie pilotażowym od 10 kg masy kosmetycznej np do badań na probantach czy początkujących marek oraz na skalę przemysłową.

Nasza technologia ukierunkowana jest na zrównoważone wytwórstwo oparte na integracji produkcji komponentów surowców oraz masy kosmetycznej. Zmniejszamy dzięki temu zużycie energii, wody oraz minimalizujemy ilość substancji pomocniczych w kosmetyku. Oszczędzasz również cenny czas, który jest długi podczas oczekiwania na zamówienie komponentów do produkcji. Wszystkie te informacje możesz wykorzystać w swoim marketingu, a my pomożemy jak to zrobić.

 

Przykład jak produkujemy krem z ekstraktem roślinnym:

  1. Roślinę zamawiamy ze sprawdzonej uprawy lub jej część niepotrzebną z produkcji spożywczej 
  2. następnie tworzymy z niej składnik np skoncentrowany ekstrakt lub jego wyizolowane składniki aktywne ze standaryzacją na konkretne działanie.Podczas ekstrakcji odzyskujemy rozpuszczalniki, by zostały ponownie użyte i nie stanowiły odpadu do środowiska
  3. Powstały skoncentrowany ekstrakt jest dodany w produkcji krem jako jedna z faz produkcji kosmetyku, dzięki czemu nie wymaga konserwacji i transportu 
  4. Finalny tonik jest konfekcjonowany, a jego skład zminimalizowany pod względem substancji konserwujących w INCI 
  5. Gotowy kosmetyk wysyłamy z niezbędna dokumentacją potwierdzającą jakość

 

 

Private Label + innowacje

 

Wspólnie zadbajmy o środowisko i zdrowie naszej skóry

B&B My zajmiemy się wszystkim, a ty zapewniasz zbyt 

Oferta skierowana jest szczególnie do podmiotów farmaceutycznych, spożywczych i sieci handlowych, które chcą wdrożyć do sprzedaży pod własną marką skuteczne kosmetyki oparte na biokomponentach pochodzących z recyklingu produktów spożywczych czy farmaceutycznych.

Wiemy jaki problem stanowi żywność z kończącym się terminem, odpad spożywczy np. z produkcji soków, olejów, przetwórstwa mleka, ryb, zbóż czy warzyw oraz produkcji farmaceutycznej. Dla was to jest odpad , a dla nas cenny surowiec, z którego tworzymy ekstrakty, składniki aktywne, ceramidy czy kolagen do kosmetyków. (Wzór cząsteczki grafika  np retinolu, mleko, marchew, mąka)

Chcemy produkować dla was kosmetyki, które będą innowacyjne, skuteczne i jednocześnie rozwiążą problem recyklingu. Wiemy jak to zrobić i mamy zaplecze badawczo produkcyjne do tego rodzaju zadań

 

Jak działamy na przykładzie współpracy z siecią handlową sprzedającą własną markę soków:

  • Z wytwórstwa soku powstał odpad (skórki, pestki) z który zapłaciłeś - odbierzemy go od ciebie
  • My z tych cennych surowców tworzymy ekstrakty, fermenty, proteiny i markę kosmetyków dla ciebie
  • Zajmujemy się designem, odpowiedzialnością z produkt i produkcją by kosmetyk terminowo trafił na półki sklepu