Badania kosmetyków SPF

Kliniczne badania dermatologiczne kosmetyków SPF - jest to kompleksowa usługa badawcza potwierdzająca skuteczność oraz bezpieczeństwo użytkowania kosmetyków z filtrem pod względem częstotliwości aplikacji, wskaźnika UV i długotrwałego stosowania na skórę.

 

Podczas tych badań możemy potwierdzić skuteczność i bezpieczeństwo - nie tylko samego kosmetyku, ale całej procedury pielęgnacji przeciwsłonecznej, którą producent rekomenduje na opakowaniu. 

 

Claimy marketingowe, które potwierdzamy:

 „Przed aplikacja kosmetyku z filtrem zastosuj serum/krem nawilżający”

„Kosmetyk ochronny przeciwsłoneczny ochrona skuteczna przez 5 h Index UV 3 - 8"

 „…przez 2h UV11-UV12”  

„Po ekspozycji słonecznej zmyj i reaplikuj ponownie, lub reaplikuj bez zmycia. Zastosuj krem lini aftersun"

„Kosmetyk przeciwsłoneczny do codziennej pielęgnacji ochronnej, nie powoduje nasilenia trądziku, pieczenia oraz łzawienia” Rekomendowany w UV index (…)"

 

       

Jak badamy ?

 

  1. In Vitro ISO 24443 (oraz PA)- standaryzowana w EU i rekomendowana przez Cosmetics Europe. Badanie laboratoryjne nie wymaga badania ludzi. Polega na symulacji ilości energii UVA przechodzącej przez odpowiednią przygotowana próbkę kosmetyku i mierzy się za pomocą spektrofotometru. Na tej podstawie ustala się współczynnik UVAPF. To badanie zalecamy jako wstępna identyfikację skuteczności formulacji.
  2. In Vivo ISO 24442 - stosowana w Azji i Europie, rekomendowana przez Cosmetics Europe, Jest badanie laboratoryjne na ludziach. Jej wynikiem jest współczynnik PPD (Persistent Pigment Darkening). Polega na naświetlaniu skóry z kosmetykiem określoną ilością energii UV i odczytem odczynu jaki ta dawka wywołuje w określonym czasie. Dzięki temu badaniu możemy wyliczyć współczynnik ochrony UVA (UVAPF). Rekomendujemy tą metodę jako wstępną do potwierdzenia działania kosmetyku fotochronnego.
  3. In Vivo Testy dermatologiczne (UV index) to nasza innowacyjna oferta, która może wyróżniać marketingowo kosmetyk na tle konkurencji. Badania dermatologiczne przeprowadzone są w warunkach rzeczywistych. Polegają na badaniu praktycznej aplikacji i skuteczności kosmetyku w rejonach geograficznych lub okresie o indeksie wyższym niż UV=3. To badanie umożliwia potwierdzenie dermatologiczne deklaracji marketingowych na opakowaniu w jakich rejonach nasłonecznienia kosmetyk jest skuteczny oraz w jakim indeksie UV skutecznie chroni i po jakim czasie wymagana jest reaplikacja. Tą metodę rekomendujemy szczególnie.
  4. Testy aparaturowe aplikacyjno-użytkowe, które indywidualnie dobieramy do przeznaczenia kosmetyku na twarz lub ciało oraz rekomendowanego sposobu użytkowania. Wykonujemy pomiary wpływu na odczyn pH naskórka, nawilżenia, TEWL oraz pigmentacji. Dzięki tym pomiarom możemy deklarować na opakowaniu skuteczność i bezpieczeństwo dla cery pod względem aplikacyjnym.
  5. Testy kliniczne edermatologiczne personalizowane dla skór wrażliwych lub podczas leczenia lekami uszkadzającymi fot ochronę skóry. Polegają na badaniu użytkowym kosmetyku i potwierdzeniu bezpieczeństwa oraz skuteczności kosmetyków w konkretnej rekomendacji:
  • kosmetyk fotochronny podczas leczenia izotertynoiną
  • Kosmetyk fotochronny podczas pielęgnacji retinolem/retinaldehydem
  • Kosmetyk fotochronny po zabiegach dermatologii estetycznej (laserowe lub peelingi chemiczne)
  • Kosmetyk fotochronny do cery wrażliwej, atopowej lub z trądzikiem różowatym