Pyretrin-D peel 50% Trądzik Różowaty Nużeniec ludzki

Pyretrin-D peel 50% Back To Comfort  zabieg na  twarz plecy dekolt włosy

Zabieg kosmetologii leczniczej wspomagający leczenie demodekozy (infekcji nużeńcem ludzkim) opracowany przez specjalistów Centrum Dermatologii Symbiosis. Polega na oczyszczaniu cery po przez złuszczenie specjalnie opracowanym peelingiem chemicznym z ekstraktami z wrotyczu, olejku z drzewa herbacianego, geraniowym oraz drzewa różanego. Procedura zabiegu jest przeprowadzona tak aby można było łączyć zabieg gabinetowy z leczeniem dermatologicznym oraz okulistycznym (infekcja nużeńcem oczna)  bez podrażnień. Zabieg jest przyjemny, pozostawia uczucie świeżości oraz "podnosi próg tolerancji skóry" zmniejszając objawy cery wrażliwej i rumienia.

Czas trwania zabiegu 1h 

Zalecana seria objawy:

Cera z infekcją demodex (bez objawów demodekozy) - profilaktyczne zabiegi oczyszczająco-odświeżające 1 x na miesiąc

Cera z infekcją demodex (wrażliwa) - 3 zabiegi 1 x na 2 tygodnie

Cera z infekcją demodex (trądzik różowaty/rumień) - 5 zbaiegó 1 x na 2 tygodnie

 

Trądzik różowaty

Najczęstsze schorzenie skóry, określane mianem "cera naczynkowa", objawiające się rumieniem, pieczeniem, swędzenie szczególnie okolicy brwi i rzęs, czerwonymi krostkami oraz poszerzonymi naczynkami na nosie i policzkach. Powstaje na skutek szeregu toczących się miejscowo zaburzeń skóry, (głównie Łojotokowym Zapaleniem Skóry ),  spowodowanych złą pielęgnacją, zaburzeniami gospodarki hormonalnej, przewlekłym stresem, skłonnościami do alergii. Wszytkie te szkodliwe czynniki uszkadzają mechanizmy ochronne naskórka i predysponują do infekcji różnymi drobnoustrojami. Najczęstszą przyczyną objawów trądzika różowatego jest infekcja nużeńcem ludzkim (Demodex folliculorum ). Odchody tego roztocza, powodują przewlekłe stany zapalne, często mylone jako "cera alergiczna" (objaw wrażliwości na kosmetyki, zmiany temeratury) czy wrażliwa. Nieleczony trądzik różowaty prowadzi do tzw. guzowatości nakórka (okolica nosa- "kartofel", czy też skóry tzw. "szerokie grube pory skórne" z "licznymi popękanymi naczynkami", powstania gruczolaków w okolicach powiek, włókniaków, naczyniaków gwiaździstych.

 

Technologia, metodyka i produkty opracowane przez Ewa Kilian-Pięta

Specjalistyczne zabiegi wykonywane w naszym gabinecie

dostępne tylko w Centrum Dermatologii Symbiosis

Głównym celem zabiegu jest opróżnienie porów skórnych po przez nieinwazyjne oczyszczenie oraz chemiczne uszkodzenie dorosłych osobników tego roztocza. Skóra bezpośrednio po zabiegu jest świeża i bez podrażnień natomiast na drugi dzień może pojawić lekkie zaczerwenienie. Wymagana jest seria zabiegów 4-6, wykonywana 1 raz na dwa tygodnie.

Demodekoza - zabiegi gabinetowe. Wykonujemy zabiegi zwalczające Nużeńca ludzkiego wybranych okolic:

  • Twarz i rzęsy
  • Ciało