Zespół

mgr Ewa Kilian-Pięta

Prezes, założyciel i współwłaściciel Symbiosis

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu na wydziale fizjoterapia,  studiów podyplomowych z chemii kosmeceutycznej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz kierunku kosmetologia w Wyższej Szkole Zdrowia Urody i Edukacji w Poznaniu.  Wykładowca w Wyższej Szkole Pedagogiki i Administracji im. Mieszka I w Poznaniu studiów podyplomowych Medycyna Estetyczna. Założyciel i Prezes Symbiosis Centrum Dermatologii. Odpowiedzialna za utworzenie i rozwój własnej marki kosmetyków Back to Comfort oraz Laboratorium Badawczo Rozwojowego.

Jako fizjoterapeuta specjalizuje się w zabiegach fizykalnych, szczególnie laserowych tj. z wykorzystaniem systemów laserowych, których chromoforami są barwniki tj 1094nm, 532 nm, 538nm, 640-650 nm, 808-810 nm w trybie milisekundowym i nanosekundowym oraz gdzie chromoforem jest woda 2940nm-10600nm stosowanych w medycynie estetycznej. Opracowała autorską metodę laserowego usuwania odcisków, modyfikowanej metody usuwania naczyniaków, skojarzonej terapii laserowej usuwania przebarwień, tatuaży oraz metodyki postępowania w peelingach laserowych. Na podstawie wykształcenia chemicznego oraz zdobytego doświadczenia jest ekspertem w zastosowaniu różnych preparatów kosmetycznych podczas zabiegów medycyny estetycznej. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu ze skórą z trądzikiem różowatym opracowała metodą „oczyszczanie poprzez złuszczanie w infekcji Demodex” połączoną z metodą korekcji laserowej teleangiektazji. 

lek.med. Magda Wachal

dermatolog

Specjalista dermatologii i wenerologii. Ukończyła studia na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Od 2011r. pracuje w Klinice Dermatologii w Poznaniu. Absolwentka studiów doktoranckich, nauczyciel akademicki na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Zajmuje się leczeniem chorób skóry, włosów i paznokci u dzieci i dorosłych, a także diagnostyką dermatoskopową zmian skórnych.

dr n. med. Katarzyna Mikołajczyk-Chudzińska

dermatolog, wenerolog, specjalista dermatologii estetycznej

Ukończyła studia na wydziale lekarskim Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, gdzie uzyskała tytułu doktora nauk medycznych oraz tytułu specjalisty w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Absolwentka studiów podyplomowych na wydziale kosmetologii w Krakowskiej Wyższej Szkole Promocji Zdrowia. Dermatolog i kosmetolog z wieloletnim doświadczeniem, członek PTD (Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego) oraz EADV (European Academy of Dermatology and Venereology). Wykładowca w Europejskim Centrum Edukacji, w Wyższej Szkole Edukacji i Terapii w Poznaniu oraz Wyższej Szkoły Pedagogiki i Administracji im. Mieszka I w Poznaniu. Uczestniczyła w wielu krajowych i zagranicznych kongresach w zakresie dermatologii i medycyny estetycznej m.in. Kongresach Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych, a także kursach oraz szkoleniach specjalistycznych m.in. w zakresie wybranych aspektów dermatologii, nieoperacyjnego liftingu twarzy oraz technik laserowych. Od wielu lat zajmuje się praktycznymi zastosowaniami szerokiej gamy materiałów wypełniających w medycynie estetycznej.

dr n. med. Krzysztof Wachal

chirurg, chirurg naczyniowy

Krzysztof Wachal

Specjalista chirurgii ogólnej i naczyniowej, zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób naczyniowych, flebolog, specjalista z dziedziny medycyny laserowej. Wykonuje estetyczne zabiegi estetyczne oraz zabiegi związane z chorobami naczyń, specjalizuje się w terapii komórkami macierzystymi w leczeniu chorób podstawowych i zabiegach estetycznych, diagnostyką i leczeniem nadpotliwości. Kierownik i założyciel Centrum Leczenia Nadpotliwości – www.nadpotliwosc.eu. Członek licznych stowarzyszeń i organizacji naukowych m. in. : Polskiego Towarzystwa Leczenia Ran, Polskiego Towarzystwa Chirurgii Naczyniowej, Polskiego Towarzystwa Chirurgów Polskich, Polskiego Towarzystwa Flebologiczne, Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Anging i innych...

lek. med Bartłomiej Kuczyński

specjalista chirurg

Chirurgia ogólna i estetyczna: www.bartlomiejkuczynski.pl

lek. med. Natalia Pisz

specjalista medycyny rodzinnej i terapii bólowych kręgosłupa

Natalia Pisz

Absolwentka Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie. W 2016 roku uzyskała tytuł Specjalisty Medycyny Rodzinnej. Od 4 lat zajmuję się diagnostyką i leczeniem schorzeń układu ruchu. Specjalista z zakresu rehabilitacji, laseroterapii, terapii manualnej i medycyny naturalnej. Cały czas doskonali swoje umiejętności. Jest zdania, że dokładność i precyzja wykonywanych zabiegów przynosi pożądany efekt, a zadowolenie pacjenta to dla niej najlepsza satysfakcja.

mgr Anna Karasiewicz

manager

Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na wydziale biologii, a także studiów podyplomowych „Zarządzanie w opiece zdrowotnej” Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Wykładowca w Wyższej Szkole Pedagogiki i Administracji im. Mieszka I w Poznaniu studiów podyplomowych Medycyna Estetyczna.

Od 2011r. związana z Symbiosis Centrum Dermatologii. Aktywnie uczestniczyła w procesie powstania i wdrożenia marki kosmetyków Back to comfort oraz Laboratorium Badawczo Rozwojowego. Pomaga we wdrażaniu nowych rozwiązań w firmie, a także ściśle współpracuje z zarządem przy organizacji pracy firmy. Odpowiedzialna za prawidłowe funkcjonowanie Symbiosis Centrum Dermatologii. Koordynuje prace administracyjne i personelu medycznego, odpowiada za wdrażanie nowych rozwiązań i usług. Nadzoruje działania promocyjne i dba o wizerunek firmy. Ponadto uczestniczy w sprzedaż i rozwoju kosmetyków marki Back to comfort oraz usług Laboratorium Badawczo Rozwojowego.

 W pracy ceni sobie rzetelność, dokładność, uczciwość i oddanie. Jej priorytetem jest  dostarczanie usług na najwyższym poziomie i tym samym zadowolenie Klientów.

mgr Karolina Maćkowiak-Zając

kosmetolog, promotor zdrowia, trycholog

Karolina Maćkowiak-Zając

Absolwentka Wyższej Szkoły Zdrowia i Urody w Poznaniu na wydziale kosmetologii. W 2010r. ukończyła studia magisterskie o specjalizacji promocja zdrowia i socjoterapii na Uniwersytecie Adama Mickiewicz w Poznaniu. Ciągle podnosi swoje kwalifikacje biorąc udział w licznych szkoleniach kosmetologicznych czego przykładem jest zdobycie Dyplomu Trychologa. Od 2018r. Członek Polskiego Stowarzyszenia Trychologicznego. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się z innymi przyszłymi kosmetologami prowadząc szkolenia i wykłady. W Symbiosis Centrum Dermatologii specjalizuję się w zabiegach kosmetologii leczniczej i trychologii. W codziennej pracy zwraca uwagę na indywidulane, profesjonalne podejście do pacjenta i efektywność zabiegów.

Barbara Krysztofiak

rejestracja medyczna

Absolwentka  Kosmetologii na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. W Symbiosis Centrum Dermatologii odpowiedzialna za obsługę rejestracji medycznej, a także wykonywanie zabiegów kosmetologicznych. Na pierwszym miejscu stawia dobro i zadowolenie pacjentów. Cechuje ją cierpliwość, spokój i dokładność. Prywatnie pasjonatka podróży i gotowania.

mgr inż. Mateusz Hoppe

Laborant

Ukończył studia na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu na kierunku biotechnologia. Od 10 lat zajmuje się zarówno pracą w projektach badawczo-rozwojowych z zakresu life-science, jak i ich zarządzaniem. Od 6 lat prowadzi biotechnologiczną firmę badawczo-rozwojową BBH Biotech Polska Sp. z o.o., z którą zdobył wiele nagród w międzynarodowych konkursach projektów innowacyjnych.

Jego specjalnością w zespole Symbiosis jest łączenie chemii i biotechnologii przy wdrażaniu i optymalizacji nowych metod badawczych oraz poszerzanie i dbanie o sieć kontaktów ze środowiskiem naukowym w Polsce i za granicą.

mgr Karolina Adamczyk

Laborantka

Ukończyła studia na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie na kierunku biotechnologia. Specjalistka w zakresie mikrobiologii i biochemii. Wykonuje analizy białek, mikrobiologiczne i enzymatyczne, opracowuje nowe metody badawcze i optymalizuje te, które są już obecne w ofercie Laboratorium Badawczo Rozwojowego. Biorąc udział w szkoleniach z zakresu mikrobiologii kosmetyków, aspektów formalnych w analizach laboratoryjnych czy nowych metod analitycznych, stale podnosi swoje kwalifikacje i dba o jakość prac laboratoryjnych.

mgr inż. Leszek Broniarek

Laborant

Ukończył studia na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu na kierunku biotechnologia oraz studia podyplomowe z zarządzania projektami na Politechnice Warszawskiej. Jest certyfikowanym managerem projektowym PRINCE2 Practitioner i zajmuje się zarządzaniem projektami badawczo-rozwojowymi w biotechnologii. W zespole Symbiosis odpowiada za koordynację działań w projektach Laboratorium Badawczo Rozwojowego oraz przy opracowywaniu i wdrażaniu nowych metod badawczych.

mgr Joanna Nogaj

psycholog

Joanna Nogaj

SPA Ukojenie - Centrum Dobrego Samopoczucia
SPA Wellnes kosmetyka
www.ukojenie.com

Centrum Dermatologii Symbiosis

jest podmiotem leczniczym o profilu dermatologiczym. U nas znajdziesz poradę jak odzyskać i utrzymać estetyczny wygląd w zdrowiu jak w chorobach dermatologicznych. Łączymy ze sobą kliniczne leczenie dermatologiczne z nowoczesnymi zabiegami kosmetologii leczniczej i medycyny estetycznej

odwiedź sklep