Badania trychologiczne

Badanie trychologiczne wskazane jest w przypadkach każdego schorzenia skóry głowy i włosów. Polega na szczegółowej weryfikacji stanu skóry głowy, stanu włosów, mieszków włosowych, faz wzrostu włosów, cebulek. Wykonywana jest trichoskopia czyli ocena stanu skóry głowy i utraty włosów oraz trichogram – wyrywanie odpowiedniej ilości włosów z różnych miejsc na głowie w celu dokładnego oszacowania faz wzrostu, poziomu sebum, jakości cebulek. Podczas badania weryfikowany jest poziom hormonów męskich, żeńskich, tarczycy, morfologii na podstawie wcześniej wykonanych wyników badań.

Po zebraniu szczegółowych informacji od pacjenta wykonywana trichoskopia. Na jej podstawie ustalona zostaje ocena stanu skóry głowy i ujść mieszków włosowych. 

Trichogram

Zawsze kiedy dany przypadek tego wymaga, trycholog pobiera włosy i ogłada w powiększeniu cebulkę.

Diagnozna

Po przeprowadzeniu wywiadu medycznego, trichoskopii stawiana jest diagnoza. Zdarza się, że na pierwszej wizycie diagnoza nie pada. Pacjent zostaje wtedy pokierowany po wykonanie potrzebnych badań lub na konsultację do wybranego specjalisty, po ich przeprowadzeniu z wynikami ponownie zgłasza się na wizytę do trychologa.

Umów się na wizytę