Depilacja laserowa

Trwała depilacja laserowa zdrowej skóry w celach estetycznych

Trwała redukcja owłosienia, to wygodna i estetyczna korekcja mankamentów urody. Jest możliwa dzięki serii zabiegów laserowych mających na celu zniszczenie całej struktury włosa, który nie odzyska zdolności regeneracyjnych. Celem podczas zabiegu jest ciemny barwnik włosa oraz czerwonych barwnik krwi. Podczas zabiegu promień lasera selektywnie "widzi" tylko te fragmenty i niszczy je uszkadzając torebkę mieszka włsowego od wewnątrz oraz małe naczynka zaopatrujące go w krew. Włos będący w skórze ulega zwęgleniu a naczynka zamknięciu, co uniemożliwia regenerację i mieszek włosowy obumiera.

Trwała depilacja laserowa umożliwia redukcję do 90% zarostu i wymaga serii 5-7 zabiegów. Zależy to od tzw. fazy wzrostu włosów, która nie jest u czlowieka synchroniczna (tj. u zwięrząt które lnieją i zrzucają sierść na sezon) i przyjmuje się, że na dany zabieg 20% włosów jest w trakcie wzrastania, a reszta jest "uśpiona" lub obumarła. Jest to istotne dlatego iż tylko w fazie wzrostu włosa mieszek jest bardziej ukrwiony i najbardziej "zauważalny" dla selektywnie działającego lasera.

Istotny podczas zabiegu jest również kolor włosów i skóry, gdyż te czynniki decydują o dawce (mocy) lasera jaki odziałuje na skórę. Im wyższe parametry tym większa skuteczność. Aby jednak uniknąć podrażnienia czy poparzenia stosujemy chłodzenie specjalną chłodziarką do -30º C, która eliminuje przegrzanie naskórka oraz bolesność. Dzięki tak zintegrowanemu zabiegowi efekt jest pewniejszy i szybszy.

Depilacja laserowa skóry problematycznej

Depilacja laserowa na wrastające włosy

Najczęstsze powikłanie zabiegów kosmetycznych wynika z długotrwałej i systematycznej depilacji woskiem lub depilatorem. Zaburzenia kierunku wzrostu włosów naraża skórę na zapalenia okołomieszkowe oraz blizny. Na tym etapie postępu zmian jedyną efektywną i estetyczną metodą leczenia jest depilacja laserowa. 1-2 zabiegi wykonane doraźnie osłabiają i opóźniają odrost włosa, działają hamująco na rozwój infekcji. Efekt doraźnych zabiegów to umożliwienie kontynuacji depilacji kosmetycznej woskiem lub depilatorem bez powikłań. Seria zabiegów 5-6 depilacji laserowej to trwała redukcja owłosienia do 90%. Zabieg szczególnie polecany na okolicę bikini i łydki.

Depilacja laserowa bikini podatne na intensywne podrażnienia golarką

Jeżeli po ogoleniu zarostu golarką pojawiają się zaczerwieniania, wypryski itp., a depilacja woskiem/depilatorem jest nie do zniesienia, wówczas doskonałym rozwiązaniem jest depilacja laserowa skojarzona z leczeniem miejscowym. Efekt serii zabiegów to trwała redukcja owłosienia do 90%, a w trakcie zabiegów w domu w celu estetycznego wyglądu -możliwość golenia golarką bez powikłań.

Depilacja laserowa brody i wąsa u mężczyzn z intensywnie postępującym odrostem

Częste czynności golenia zarostu u mężczyzn nawet do kilku razy dziennie to niewątpliwie uciążliwy problem. Depilacja laserowa ma w tym przypadku dwojakie cele. Seria ok. 2-3 zabiegów opóźnia odrost od 2-3 dni oraz redukuje trwale ok. 20-30%. Efekt to golenie zarostu co 2-3 dni (a nie kilka razy dziennie) oraz zmniejszenie gęstości i "twardości" owłosienia. Seria 6-7 zabiegów trwale redukuje zarost do 80-90% oraz znacznie opóźnia odrost i grubość zarostu.

Depilacja laserowa jasnych grubych włosów na brodzie

Zabiegi w tym problemie są ukierunkowane na osłabienie zarostu . Ze względu na małą zawartość melaniny lub jej brak w trzonie włosa, jedyną droga jest pozbawienia drobnych naczyń zaopatrujących całą strukturę mieszka włosowego w krew. Ze względu na silną zdolność regeneracji naczyń tej okolicy zabieg wymaga większej ilości i częstotliwości zabiegów 8-12 w odstępach 2-3 tygodniowych.