O Laboratorium

Nasze laboratoria i produkcja kontraktowa kosmetyków zlokalizowane są na terenie Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego, w którym tworzymy badamy i wdrażamy gotowe produktu kosmetyczne na rynek. Troszcząc się o naturalne środowisko tworzymy trend produkcji surowców kosmetycznych oparty o zrównoważony rozwój, recykling naturalnych biokomponentów pochodzących z innych gałęzi przemysłu, u których dany komponent jest odpadem a dla nas cennym surowcem.

Jesteśmy główną działalnością organizacji Symbiosis, która jest współwłaścicielem Kliniki Dermatologii Symbiosis oraz Laboratorium Biotechnologii Surowców Symbiosis. Nasz zespół tworzą specjaliści chemicy, biotechnolodzy, lekarze i kosmetolodzy, specjaliści designu oraz niezawodna kadra menedżersko-prawna, która ma bezpośredni kontakt z państwem podczas współpracy.

Misja i nasze metody

Wdrożyliśmy ofertę tworzenia marek, poszczególnych linii dla obecnych marek oraz produkcji kosmetyków powstałych z naturalnych lokalnych składników, które pozyskujemy w naszym laboratorium biotechnologii z recyklingu surowców spożywczych, farmaceutycznych czy innych gałęzi przemysłu u których dany komponent jest odpadem, a dla nas cennym surowcem. Tworzymy od podstaw kosmetyki oraz weryfikujemy skuteczność ich działania.

Przykładem jest linia R-OXY marki Back To Comfort do której głównych składnik aktywny Oxyresveratrol pozyskujemy z niepotrzebnych ścinek wiórowych drewna chlebowca. Kosmetyk ten został przebadany pod względem skuteczności na przebarwienia w naszym laboratorium i klinice.