Ceramidy

           

 

INCI: Grapeseed Oil Aminopropanediol Esters

W poszukiwaniu składnika naśladującego ludzkie ceramidy, których integralną częścią jest sfingozyna, stworzyliśmy ceramidopodobny składnik o zbliżonej strukturze w formie stabilnej biomimetycznej cząsteczki estru aminopropanediolu i cennych kwasów tłuszczowych Omegą 6 z oleju pestek winogron. Połączenie to umożliwiło utworzenie struktury i konsystencji składnika do personalizowanych potrzeb CMC włosa w zależności od jego porowatości. Efekt jaki uzyskaliśmy to regeneracja i poprawa przylegania łuski włosa, wygładzenie bez efektu przetłuszczenia/przeemolientowania.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

                         

 

INCI: Avocado Oil Aminopropanediol Esters

Ceramidowy składnik z awokado otrzymywany z cennych kwasu tłuszczowych Omega 9 z oleju z awokado zamkniętych w formie stabilnej biomimetycznej cząsteczki. Poprawia przyleganie łuski do kory włosa nadając efekt wygładzenia i regeneracji uszkodzonych miejsc po częstych zabiegach rozjaśniania włosów. Zmniejsza efekt porowatości włosów. Aktywnie regeneruje barierę hydrolipidową koperty rogowej w naskórka. Nadaje skórze połysk i elastyczność bez efektu przetłuszczenia. Zmniejsza podrażnienie i świąd skóry spowodowany suchym powietrzem i klimatyzacją.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zrzut ekranu 2022-02-4 o 13.34.08