Ekstrakty i surowce kosmetyczne

Surowce Age Glow

 

             

 

INCI: VITIS VINIFERA (GRAPE) JUICE EXTRACT

Viniskin jest enzymatycznie pozyskiwanym ekstraktem z moszczu winnego z lokalnych Polskich winnic, który obfituje w naturalne polifenole. Ekstrakt zawiera delta-winiferynę, która jest dimerem resweratrolu. Dzięki swoim właściwościom antyoksydacyjnym, Viniskin zwiększa gotowość regeneracyjną w obrębie skóry, zapobiegając rodnikowym uszkodzeniom mDNA i komórek macierzystych powstałych z nadmiaru stresu oxydacyjnego spowodowanego nadmierną ekspozycją słoneczną, radioterapią oraz zabiegami dermatologii estetycznej. Posiada również zdolności do stymulowania syntezy kolagenu I, dzięki czemu spowalnia procesy starzenia, a nawet częściowo je odwraca, poprzez spłycanie zmarszczek i poprawę jędrności skóry.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

           

 

INCI: CISTUS INCANUS EXTRACT

Cistaceus to czysty ekstrakt z czystka bogaty w naturalne polfenole, czyli związki o silnym działaniu antyoksydacyjnym, wspomagające układ odpornościowy oraz ochronę naszych komórek przed działaniem wolnych rodników. Właściwości tej wspaniałej rośliny znane są od ponad dwóch tysięcy lat, a pierwsze informacje o jego działaniu pochodzą ze starożytnych Państw basenu Morza Środziemnego. Dostarczany przez nas ekstrakt ma gwarantowaną minimalną zawartość kwasu Galusowego oraz skuteczność antyoksydajcyną znacznie wyższą w porównaniu do czystej witaminy C.

 

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

         

 

INCI: GERANIUM CANTABRIGIENSE FLOWER/LEAF EXTRACT

Ekstrakt roślinny bogaty w Geraniol- to jeden z nienasyconych alkoholi terpenowych, który możemy odnaleźć w wielu olejkach eterycznych. Z tego powodu jest on często składnikiem różnych perfum. Jednak jego działanie nie kończy się na przyjemnym i odświeżającym zapachu. W badaniach udowodniono, że geraniol wykazuje silne działanie bakteriobójcze. Najsilniejsze wobec Escherichia coli, Salmonella enterica oraz Salmonella typhimurium. Stosowany w aerozolu działa bakteriostatycznie wobec H. influenzae, S. pneumoniae, S. pyogenes, a nawet Staphylococcus aureus znanego jako gronkowiec złocisty. Dzięki odpowiednio dobranym roślinom oraz metodzie ekstrakcji, gwarantujemy wysoką zawartość geraniolu w ekstrakcie. Dzięki temu otrzymujemy faktyczny surowiec, nie płacąć za transport wody i gliceryny.